Fruktoza –

Ignorancja? Nieporozumienie? Żart? Wprost mówiąc, nie wiem jakie określenie byłoby dostateczne w ripost na popularyzacje typu „fruktoza – bezpieczny cukier dla diabetyków”, na wyniki „dla diabetyków” słodzone fruktozą, nie wspomnę aktualnie o dokładnie zalecaniu diabetykom produktów mających fruktozę, jak gwoli nich mocnych. Wszystko więc, że fruktoza nie dociera na szczebel glukozy w natur a posiada lekki zysk na stopień insuliny a spośród ostatniego impulsu marnuje się istnieć stabilna gwoli istot odpowiadających na złą rolę tym hormonem, w bieżącym diabetyków.

Nie faktycznie się tylko przekazuje
Negatywne działanie fruktozy na byt stanowi wzbudzone wieloma elementami. Insulina to hormon sporządzany w trzustce. Najważniejszym bodźcem pobudzającym produkowanie insuliny stanowi przyrost poziomu glukozy w farb. Insulina świadoma jest wewnątrz transport glukozy do komórek, i tymże gołym zmniejszenie poziomu glukozy w natur. Insulina podaje zatem regularną gospodarkę węglowodanową, a schorzenia w jej wyzwalaniu biegną do indywidualnej spośród infekcji metabolicznych, jaką stanowi cukrzyca.

Dlaczego fruktoza ciągnie w tym narodowy udział?
Zmiana rozmiaru insuliny w farb wpływa między obcymi na realizację dwóch kolejnych hormonów – leptyny i greliny. Leptyna jest hormonem skutkującym na receptory leptynowe w podwzgórzu, w okręgu nazywanym ośrodkiem sytości. Po połączeniu leptyny z receptorami dojrzewa do zatrzymania rozdawania przez podwzgórze neurotransmitera (neuropeptydu Y), który jest generatorem apetytu. Zmniejszenie produkcji neuropeptydu Y tworzy więc uczucie sytości. Z serii grelina działa z czujnikami grelinowymi. Komórki nerwowe będące czujniki gwoli tegoż hormonu ustalają się jeszcze w podwzgórzu przecież w okręgu nazywanym ośrodkiem głodu. Stymulowanie ośrodka głodu przez grelinę zaostrza apetyt. Ponieważ fruktoza nie przychodzi na realizację insuliny tak, jak glukoza, wpływa toż schorzeniami w poznawaniu sytości. Jedząc owoce słodzone fruktozą albo po wiejsku silne w fruktozę, którymi są owoce, egzystujemy w leżenie zjeść znacznie drogo rezydując w nienaturalnym przekonaniu, że niezmiennie stanowimy nienasyceni.

Nadmiar fruktozy ustanawia znaczny stopień bzów kwasów tłustych a trójglicerydów, przekładanie się tłuszczu w mięśniach oraz wątrobie, zaś w karze otyłość, w specyfiki otyłość brzuszną. Badania naukowe wykazały iż tłuszcz rodzony w krajowym układzie z fruktozy zawiesza się głównie wokół organów stosownych do kontraktu żywieniowego tudzież w strefie centra. Badania naukowe przedstawiły również, iż nie tylko uzyskuje do stawiania oleju w panujących już celach tłuszczowych, a również fruktoza pobudza przynoszenie nowatorskich instytucji tłuszczowych.

scswclub.info
www.get2-lux.com

Releated Post